Czcionka:

A+A-

Kontrast:

O nas

O nas

Przedszkole funkcjonuje od 1979 roku. Od roku 1991 jest przedszkolem publicznym prowadzonym przez Gminę Gizałki. W dwudziestą rocznicę istnienia placówki uchwałą Rady Gminy nadano przedszkolu imię „Smerfy”.

 

Położony w miejscowości Nowa Wieś w Gminie Gizałki budynek jest własnością Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Gmina wydzierżawiła część parterową mieszczącą 3 pomieszczenia –sale zabaw dla dzieci oraz kuchnię, 2 łazienki, gabinet dyrektora, korytarz obecnie przysposobiony dla grupy 3-4 latków.

 

Nie posiadamy magazynu toteż produkty żywnościowe są kupowane w pobliskim sklepie spożywczym i wykorzystywane na bieżąco.

 


Wokół przedszkola są bloki mieszkalne, ich mieszkańcy to w dużej mierze byli lub obecni pracownicy kiedyś PGR obecnie RSP. Przedszkole realizuje swoje zadania w środowisku typowo wiejskim. Z naszych usług korzystają nie tylko dzieci z Nowej Wsi, lecz także z miejscowości oddalonych o 4-7 kilometrów.

 

Obok przedszkola jest plac zabaw należący do RSP, częściowo zmodernizowany, wyposażony w piaskownicę, zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami linkami oraz pomostami. Pozostała część placu jest niezagospodarowana.

Data dodania: 2018-04-17 15:14:49
Data edycji: 2018-04-18 10:34:56
Ilość wyświetleń: 634
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook